Powrót do przedszkola 0

No i nadchodzi po dłuuuugim czasie początek roku szkolnego. Nie wiadomo, czy to dobrze czy nie. W aktualnej sytuacji, nic nie jest proste i oczywiste. W dodatku my jako rodzice mamy nasze dorosłe dylematy, a dzieci swoje - w związku z pandemią i tak długą przerwą. Jeśli Wasze dzieci wydają się bardziej nieśmiałe czy wycofane, pewnie powrót do przedszkola będzie dla nich trudny.

Możemy jednak im trochę pomóc. Oto kilka sposobów...

czytaj całość »
WIELKI BAL - Z PAMIĘTNIKA KOPCIUSZKA. 0

WIELKI BAL - Z PAMIĘTNIKA KOPCIUSZKA.

Czytamy naszym córeczkom wiele razy te same bajki. Próbujemy czasem poruszyć opowieść nowym wątkiem, szczegółem, dodatkowym bohaterem. A gdyby tak wziąć Kopciuszka pod lupę i zobaczyć w nim siebie? Kobietę, które staje się mamą? Lub kobietę, która jest już mamą, ale spotyka ją jakiś trudny zakręt? Lub kobietę, którą życiowe doświadczenia zmieniają w silną, pewną siebie osobę?

czytaj całość »
JAŚ I MAŁGOSIA – CZYLI DWUDZIESTY RAZ TO SAMO. Z PAMIĘTNIKA MAMY. 0

Nasza 3-latka uwielbia oglądać jedną bajkę tak długo, aż zapamięta wszystkie teksty. Lubi czytać książeczki (wciąż te same) i powtarzać zabawy. Ponieważ nie jest prostym zadaniem przebrnąć przez kolejną, taką samą wersję wspólnej zabawy, przerzuciliśmy się na wymyślanie historii podczas spacerów. Jednak wciąż pada ta sama propozycja tytułu:

- Mamo opowiedz mi dzisiaj, hmmm… Jasia i Małgosię.

Jeśli jesteście w podobnej sytuacji, dzielimy się niżej naszą wersją Jasia i Małgosi. Może komuś przyda się lekko inne spojrzenie, szczególnie, jeśli znajduje się w podobnej sytuacji.

My też jesteśmy chętni na Wasze wersje, bo u nas faza na Jasia i Małgosię wciąż trwa…. :0

czytaj całość »
WSPÓLNA ZABAWA. Z PAMIĘTNIKA MAMY 0

...Jako zaangażowani rodzice mamy wiele dylematów związanych z wychowaniem dzieci. Zastanawiamy się, jak mądrze kochać, jak korygować, żeby nie skrzywdzić, jak być zdrowo zaangażowanym uczestnikiem dziecięcego świata. Mimo starań, czasem dopadają nas wyrzuty sumienia, niekiedy słuszne. Takie czynniki jak kurcząca się doba, cała masa obowiązków i ograniczone zapasy cierpliwości bywają deprymujące...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl